Novinky PIAGGIO pro rok 2012 23.12.2011

Na výstavě konané každoročně během listopadu v italském Milánu, představil největší evropský výrobce jednostopých vozidel několik novinek pro příští sezónu 2012. Mezi nimi i několik zcela nových modelů pod značkou PIAGGIO:

Beverly 350 SportTouring
Beverly je synonymem pro jeden z nejúspěšnějších skútrů střední kategorie v Evropě vůbec. Ve většině evropských států se pohybuje na špiči prodejních statistik, včetně poslední současné verze s motorem 300 ccm a celkově bylo prodáno pod tímto jménem již více než 300.000 ks. Konkurence však nespí a tak Piaggio přichází s další inovací.
Nový motor 350ccm se chlubí kompaktními rozměry typickými pro kategorii 250-300 ccm ale výkonem na úrovni motorů 400 ccm - 33k a 32,3Nm. Těchto hodnot společně s nižším mechanickým hlukem bylo dosaženo kompletním přepracováním spalovacího protoru a mimo jiné také uložením vahadel ve valivých ložiscích. Součástí převodového ústrojí CVT je nová vícelamelová automatická odstředivá spojka v olejové lázni. Výsledkem snažení konstruktérů v Pontedeře je úspora celých 10 kg v porovnání s motory 400 ccm! Významným zlepšením pro majitele je také prodloužení intervalu velké servisní prohlídky obsahující kontrolu rozvodů a jednotlivých částí motoru na 20.000 km, když v polovičních intervalech 10.000 se pouze mění oleje. V neposlední řadě byla významně snížena spotřeba paliva na hodnotu 30 km/l, která přináší dojezd modelu Beverly s plnou nádrží přes 330 km.
Podvozek zachovává typické vlastnosti svých přechůdců: přesné neutrální řízení a snadné intuitivní ovládání. Nové Beverly má vpředu konvenční hydraulickou vidlici s kluzáky Ø 35 mm a vzadu 2 hydraulické tlumiče s progresivními pružinami nastavitelnými do 4 možných poloh předpětí. Na skvělé ovladatelnosti se podílejí také nové ráfky s pneumatikami 110/70-16 a 150/70-14.
Beverly SportTouring je vůbec první skútr vybavený nejmodernějším systémem brzd včetně volitelného systému ABS/ASR pro obě kola. Brzdové kotouče jsou osazeny tónovými disky pro snímání otáček pomocí senzorů napojených na dvoukanálovou hydraulickou řídící jednotku ABS, která pomocí ventilů reguluje tlak v brzdovém systému v okamžiku, kdy hrozí zablokování kola při prudkém brždění. Zcela nový systém ASR kontroly prokluzu automaticky redukuje výkon v okamžiku náhlého prokluzu zadního kola, čímž zamezuje ztrátě kontroly při jízdě po povrchu se sníženou přilnavostí - za deště, na nezpevněném terému apod. Systém lze dočasně vypnout, což je signalizováno na přístrojové desce.
Elegatní klasický styl Beverly je modernizován díky některým detailům - kouřové čelní plexi je nyní součástí standardní výbavy, lesklé a chromové detaily jsou nahrazeny moderním zdrsněným matným kovovým povrchem. Sedlo je ještě více členěné a poskytuje tak větší pohodlí řidiči i spolujezdci.

V nabídce bude celkem 5 barev:

    nová šedá argento cometa a černá nero cosmo kombinované s luxusním červeným potahem sedla;
    tradiční bílá bianco luna, červená rosso antares a modrá blu midnight kombinované s černým sedlem.

X10
Nová vlajková loď značky v kategorii Grand Turismo navazuje na své úspěšné předchůdce X7 a X8 a nahradí na jaře příštího roku stávající model X-EVO. X10 je absolutní špičkou mezi italskými "maxi" skútry: luxus na 2 kolech pro zákazníky hledající skútr s maximálním pohodlím a nezaměnitelným moderním stylem. Elektrická regulace zadního pérování, duální systém ABS/ASR shodný s novým Beverly SportTouring, ruční brzda integrovaná s bočním stojánkem - všechno na novém Piaggiu X10 je koncipováno pro zajištění pohodlí, maximální funkčnosti a celkové bezpečnosti. Dalšími inovativními funkcemi jsou palubní počítač s velkým 4-palcovým LCD displejem přehledně zobrazujícím nespočet funkcí, podsvícení ovládacích tlačítek, široké čelní plexi, trojitá přihrádka v přední části pod řidítky a bohatě dimenzovaný zavazadlový prostor pod sedlem vybavený kromě již obvyklého osvětlení a zásuvky 12V také USB portem. Piaggio X10 bude k dispozici se 3 motory: 125, 350 a 500 ccm. S novým Piaggio X10 se cestování stane každodenním luxusem.

Fly
Nový Piaggio Fly je první globální scooter značky Piaggio, konstruovaný a vyráběný pro celý svět - jednoduchý a bezpečný, jehož posláním je uspokojení potřeb a přání široké části uživatelů kdekoliv na světě. Fly nabízí elegantní vzhled nově nazývaný "mini GT" a nové bezpečnostní funkce, které přebírá z vyšších kategorií, a je ideálním společníkem do každého městského prostředí, od každodenního dojíždění do školy nebo práce až po volný čas s přáteli. Podsedlový prostor nově pojme až 2 přilby typu Jet při zachování nízké výšly sedla 760 mm, která zaručuje snadné nasedání.